KAPAT

TARİHÇE

TEMELLERİN ATILMASI

RAMS Türkiye’nin temelleri aslen Gaziantepli olan Ramazan Bülbül tarafından atılmıştır. O dönem için Gaziantep’te olmayanı, yapılmayanı yapmak hedefiyle yola çıkan Ramazan Bülbül, çalışkanlığı, ileri görüşlülüğü ve heyecanı ile çok kısa zamanda Gaziantep’te sağladığı başarıyı yurtdışına taşımak için kolları sıvamıştır.

KAZAKİSTAN HİKAYESİ BAŞLAR

Ramazan Bülbül bir askerlik macerası ile gittiği Kazakistan yolculuğu bugün RAMS Kazakistan ile Almatı’nın en önemli inşaat ve gayrimenkul şirketlerinden birine dönüşmüştür. Yapılmayanı yapmak heyecanı doğrultusunda Almatı’da ilk çikolata fabrikasını kuran Ramazan Bülbül aynı zamanda bölgede uzun yıllar sürecek olan başarı öyküsünün de temelini atmıştır.

Çikolata fabrikasının yanı sıra pek çok yeniliği de Kazakistan’a getiren Ramazan Bülbül, 1990’ların ikinci yarısında yarım kalan bir binanın projesini üstlenerek inşaat ve gayrimenkul sektörüne adım atar.

2000’lerin başına kadar arsadan inşaata kadar projenin tüm süreçlerini geliştiren RAMS Kazakistan aldığı projelerle sadece Kazakistan’da değil, bölge ve civar coğrafyada da rüştünü ispatlamaya başlamıştır.

2,5 MİLYON METREKARE VE 55 PROJE

Bugün şirketlerin yönetiminde bulunan İkinci neslin sorumluluğu paylaşmasıyla inşaat ve gayrimenkul ve hizmet sektörlerinde faaliyetlerine hız katan RAMS Kazakistan, son 10 yılda 2,5 milyon metrekareden oluşan 55 projesiyle şehre anlam ve değer katmıştır.

RAMS Global’in devreye aldığı gayrimenkul projelerinin hem özel müşterileri hem bölge sakinleri hem de civardaki girişimler açısından “yatırımın geri dönüşü” anlamında çok yüksek katma değer oluşturduğu yıllar içinde defalarca kanıtlanmıştır. Bu özelliğiyle her projesinde, şehrin mimarisini ve insanların bireysel ve topluma yaşamlarını kelimenin her anlamıyla ‘zenginleştirmiştir’.

TÜRKİYE'DE İLK YATIRIM

Gaziantep’te LİV Hospital’in hayata geçmesiyle odağını Türkiye’ye yönelten kurum, Türkiye’ye değer katacak projeler geliştirmek için kolları sıvamıştır.

Sağlık sektöründe nitelikli hastane yatırımlarını önümüzdeki dönemde de artırmayı hedefleyen RAMS Global, 2020 yılında açılan LİV Hospital ile sağlığa katma değer sağlamanın yanı sıra bölge halkı için de ciddi bir istihdam olanağı oluşturmuştur.

Pandemi döneminde açılışı yapılan hastane, genel tedavi için 258 yatak kapasitesi, 93 yoğun bakım yatağı ve robotik teknolojiyle donatılmış 9 ameliyat odasıyla bölge halkının hizmetine sunulmuş büyük takdir ve teveccüh kazanmıştır.