KAPAT

BİZDEN HABERLER

RAMS’tan 60 milyar TL’lik yatırım

RAMS Global CEO’su Faruk Bülbül, Türkiye’ye toplam 60 milyar TL’lik yatırım yapacaklarını söyledi. Bülbül, “Bu projelerle 10 bin kişilik istihdam yaratacağız” dedi

RAMS Global CEO’su Faruk Bülbül: Türkiye'ye 300 milyon dolar sermaye getirdik

Yurt dışında önemli projelere imza atan RAMS Global, İstanbul Bahçelievler’de yüzde 100 öz sermayeyle RAMS Garden’ı hayata geçiriyor. 796 konutun yer alacağı projenin yatırım büyüklüğü ise 10 milyar TL. 5 ülkede 10’dan fazla şehirde 4 milyon metrekareye yakın projeye imza atan RAMS Global’in CEO’su Faruk Bülbül, “Türkiye’ye 300 milyon dolardan fazla sermaye getirdik” dedi.

Eski fabrika arsasına 2.5 milyar TL yatırım

Yaklaşık 25 yıldır Kazakistan’da faaliyet gösteren Türk firma RAMS, rotayı Türkiye’ye çevirdi. İstanbul Bahçelievler’de eski fabrika arsasında 800 konutluk projeye başlayan firma, arsa hariç 2.5 milyar TL yatırım yapacağını açıkladı. RAMS Global CEO’su Faruk Bülbül, Türkiye’de toplam 60 milyarlık proje geliştirmek ve 10 bin kişilik istihdam yaratmak istediklerini dile getirdi.

RAMS Garden’a yoğun ilgi

RAMS Global CEO’su Faruk Bülbül, “RAMS Garden, tabiri caiz ise küçülen ve arz-talep dengesi bozulan inşaat sektörüne can suyu getirdi. Birkaç gün gibi kısa bir süre içerisinde gösterilen bu yoğun ilgiden oldukça memnunuz” dedi.

RAMS TÜRKİYE HEYECANI

Tam pandemiden çıkışın belirginleştiği umut dolu günler başlıyor derken, yanı başımızdaki savaşın soğuk yüzüyle karşı karşıyayız. Pandemi etkisindeki dünya ekonomisi nasıl/ne zaman toparlanır sorularına, savaşla birlikte altüst olan piyasalara düşen ateş ne zaman söner endişeleri eklendi. Yüreklere düşen ateşi ifade etmeye ise kelimeler yetmez. Pandemiden kurtulmak bir süredir insanlığın ortak dileğiydi. Şimdi ise özellikle annelerin ortak duası silahların bir an evvel susması…

Kazakistan’da büyüdü ‘ev’e hızlı döndü.

Cizre’de çocuk yaşlarda başladığı iş hayatını 90’lardan itibaren Kazakistan’da sürdüren iş insanı Ramazan Bülbül, üç oğluyla yönettiği RAMS Global’le ülkede 55’i aşkın projeye imza atarken, rotayı şimdilerde hareketlenen Türkiye gayrimenkul piyasasına çevirdi. Türkiye’de bir hastane ve bir konut projesi tamamlayan şirket, bu yıl başlayacağı iki konut projesine 250 milyon dolar yatırım yapacak.

Kazakistan'ın Mimarı Dev Projelerle Geldi.


Kazakistan’ın en büyük 3 şirketinden biri olan Rams Global, Türkiye’de 3 proje birden başlatıyor. Şirket, Bodrum’da otel, Fikirtepe’de 600 konut, Bahçelievler’de ise 1000 konutluk proje yapacak.

Kazakistan’da 12 bin konut üreten Türk firma rotasını İstanbul’a çevirdi…


Kazakistan’da binlerce konut üreten Türk firma, ‘şimdi memlekete yatırım zamanı’ dedi. Önemli lokasyonlarda arsa alımları yapan RAMS, İstanbul, Bodrum ve Antalya’da projeler geliştirecek. İstanbul’da, eski fabrika arsalarında inşa edilecek iki konut projesi için 250 milyon dolar yatırım yapılacak.